preloader

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ – DZIEŃ PATRONA OŚRODKA

14 października był dniem świętowania, pełnym wrażeń, muzyki i przyjemności. Rozpoczął się od uroczystego apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie zaprezentowali ciekawy i różnorodny pod względem artystycznym program. Były wiersze, taniec i piosenki dedykowane wszystkim nauczycielom. Pani Dyrektor złożyła słowa podziękowania wszystkim pracownikom i życzenia dalszych sukcesów.

W tym dniu obchodzimy także corocznie Dzień Patrona Ośrodka. Pod pomnikiem Janusza Korczaka cała społeczność Ośrodka odśpiewała hymn szkoły a delegacja złożyła kwiaty i zapaliła znicze. Dalsza część świętowania, to rozwiązywanie zagadek, poszukiwanie rozwiązań w ramach zabawy „Escape Room”. Na koniec wybraliśmy Janulkę i Janulka- najsympatyczniejszych : koleżankę i kolegę. Ten zaszczytny tytuł w tym roku przypadł Jagodzie i Jakubowi, którzy zostali ukoronowani przez Panią Dyrektor.

Muzyka to najlepszy język do poruszenia serc ludzi na całym świecie-Jimmy Page

Mieliśmy również przyjemność świętować Międzynarodowy Dzień Muzyki. Jest to święto, które jednoczy ludzi na całej kuli ziemskiej. Bo – każdy człowiek ma jakąś ulubioną melodię, którą śpiewa, słucha, a może nawet wygrywa. Na naszej szkolnej koncertowej scenie pojawili się uczniowie – artyści, którym muzyka w sercach gra. Byli soliści i zespoły wokalne, a najmłodsi artyści zaprezentowali występ z instrumentami. Obejrzeliśmy teledyski, które ukazują jaką moc ma muzyka i jak potrafi zjednoczyć i uszczęśliwiać ludzi. Muzyka towarzyszy nam wszędzie. Wyobraźmy sobie świat, w którym nie byłoby śpiewu ptaków, szelestu drzew, szumu rzeki. Takiej pustki nie dałoby się wypełnić niczym innym.

Skip to content