preloader

ERASMUS

𝗪 𝗻𝗮𝘀𝘇𝗲𝗷 𝗽𝗹𝗮𝗰𝗼́𝘄𝗰𝗲 𝗿𝗲𝗮𝗹𝗶𝘇𝗼𝘄𝗮𝗻𝘆 𝗷𝗲𝘀𝘁 𝗽𝗿𝗼𝗷𝗲𝗸𝘁 𝗱𝗼𝗳𝗶𝗻𝗮𝗻𝘀𝗼𝘄𝗮𝗻𝘆 𝗽𝗿𝘇𝗲𝘇 𝗨𝗻𝗶𝗲̨ 𝗘𝘂𝗿𝗼𝗽𝗲𝗷𝘀𝗸𝗮̨ – 𝗠𝗼𝗯𝗶𝗹𝗻𝗼𝘀́𝗰́ 𝗲𝗱𝘂𝗸𝗮𝗰𝘆𝗷𝗻𝗮 𝗸𝗮𝗱𝗿𝘆 𝗻𝗮𝘂𝗰𝘇𝘆𝗰𝗶𝗲𝗹𝘀𝗸𝗶𝗲𝗷 𝗘𝗥𝗔𝗦𝗠𝗨𝗦+ 𝗔𝗸𝗰𝗷𝗮𝟭

„𝗥𝗼𝘇𝘄𝗼́𝗷 𝗸𝗼𝗺𝗽𝗲𝘁𝗲𝗻𝗰𝗷𝗶 𝗽𝗿𝗮𝗰𝗼𝘄𝗻𝗶𝗸𝗼́𝘄 𝗦𝗢𝗦𝗪 𝘄 𝗕𝗼𝗿𝘇𝗲̨𝗰𝗶𝗰𝘇𝗸𝗮𝗰𝗵”

Realizowany projekt ma na celu podniesienie jakości pracy szkoły oraz wdrażanie rozwiązań i wiedzy w zakresie TIK zdobytej przez uczestników projektu w trakcie wyjazdów zagranicznych.

Do działań Erasmusa włączyła naszą szkołę Pani Dyrektor Aldona Klinkosz, koordynator programu.

Za nami pierwsze szkolenia nauczycieli w Portugalii z zakresu TIK

w pracy z uczniami z niepełnosprawnościami w różnym stopniu, prowadzone przez doświadczonych specjalistów z organizacji Braga Mobility Open.

W kursach nauczycielskich wzięła udział czternastoosobowa grupa kadry naszego Ośrodka. Pięciodniowe szkolenie odbywało się w Bradze w dniach 30.07-3.08. 2022 roku. Dowodem odbycia kursu są imienne certyfikaty wystawione przez placówkę organizującą. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim. Wymienialiśmy się także z prowadzącymi zawodowymi doświadczeniami, porównywaliśmy warunki pracy i status nauczyciela w Polsce i Portugalii. Mieliśmy możliwość poznania organizacji pracy szkoły w Bradze – Secondary School Alberto Sampaio. Zdobyliśmy cenną wiedzę i doświadczenie, rozwinęliśmy w praktyczny sposób swoje kompetencje językowe. Te wszechstronne korzyści będziemy mogli wykorzystać w naszej dalszej pracy znajdując pomysły na przeniesienie metod pracy z innych krajów na grunt polskiej szkoły.

Projekt Erasmus nie tylko wyposaża uczestników w wiedzę merytoryczną, ale także pozwala na zdobywanie doświadczenia kulturowego.

Organizatorzy szkolenia zaplanowali dla nas również wycieczki pozwalające poznać Brage (historyczne centrum miasta, Sanktuarium Sameiro, Katedra Bom Jesus) oraz pobliskie miasto Porto. Braga jest jednym z najstarszych, bardzo historycznych i tradycyjnych miast w Portugalii, co odzwierciedla kulturalne cechy kraju.

Ten program naprawdę otwiera umysły i zmienia perspektywę!

Skip to content