preloader

Jasełka z Małym Księciem.

Jak co roku, na kilka dni przed Bożym Narodzeniem społeczność naszej szkoły przeżywała spotkanie opłatkowe. 19 grudnia swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście.

Tegoroczne spotkanie wigilijne było refleksją nad tajemnicą narodzin Jezusa z udziałem Małego Księcia. Wraz z Małym Księciem, który podróżował w poszukiwaniu przyjaciół, trafiliśmy do betlejemskiej szopy, by powitać wyjątkowego Króla – bez pałacu, bez wojska, ale bogatego w miłość. Króla, który ma na imię MIŁOŚĆ.

Przygotowany przez uczniów występ zwracał uwagę na problemy współczesnego świata; niedobór relacji międzyludzkich, egoizm, wszechobecny brak czasu. Mały Książę zrozumiał, że ludzie zapominają o bardzo ważnej życiowej prawdzie: „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.

Niech ten wyjątkowy czas spotkań rodzinnych będzie czasem kolędowania, zatrzymania się, refleksji nad tym, co w naszym życiu najważniejsze…

„Popatrzcie w niebo. Poszukajcie gwiazdy! Zobaczcie, jak cały świat zmienia się dla Was, gdy Miłość przychodzi na ziemię.” Po przedstawieniu wszyscy uczniowie, ci duzi i ci mali oczekiwali w swoich klasach na przyjście gościa z siwą brodą.

Skip to content