preloader

Turniej BRD na MTP – POZNAŃ

8 kwietnia, podczas targów motoryzacyjnych „Poznań Motor Show 2022” odbył się Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla Szkół Specjalnych i Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych. Impreza przygotowana przez Polski Związek Motorowy, we współpracy z wieloma partnerami działającymi na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, odbyła się pod honorowym patronatem Prezesa Zarządu Grupy MTP. Do rywalizacji przystąpili uczestnicy 3-osobowych zespołów reprezentujący 10 placówek oświatowych. Zawodnicy wykonywali zadania w konkurencjach indywidualnych: test ze znajomości przepisów ruchu drogowego i zasad pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu oraz przejazd rowerem na torze przeszkód. Konkurencją drużynową zaś była znajomość zasad udzielanie pomocy przedmedycznej i sposobu zastosowania elementów wyposażenia apteczki.

Nasza drużyna składająca się z trzech dziewczyn: Zuzanny, Jagody, Magdy, zajęła 7 miejsce i otrzymała nagrody rzeczowe ufundowane przez wielkopolskie WORD-Y.

W przerwie turnieju uczestnicy mieli okazję zwiedzać wystawę najnowszych modeli samochodów podczas MOTOR-SHOW POZNAŃ na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Zespołowi uczestniczącemu w turnieju towarzyszyli chłopcy z klasy I-IIIPD. Z pokazu pojazdów wynieśliśmy wspaniałe wrażenia motoryzacyjne.

Skip to content