preloader

XI Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych

9 maja br. na Stadionie Miejskim w Kaliszu odbył się Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych Oddziału Regionalnego Wielkopolskie-Konin. Są to jedne z największych zawodów organizowane przez Olimpiady Specjalne naszego regionu. Startowało w nich ponad 120 zawodników. Zawodnicy podzieleni byli według swojej sprawności fizycznej na grupy sprawnościowe w następujących konkurencjach: bieg na 50m, 100m, 400m, sztafeta 4x100m, pchnięcie kulą, rzut piłeczką palantową, skok w dal z miejsca.

Kamil – złoty medal w rzucie piłeczką palantową

Arkadiusz – złoty medal w biegu na 50m, brązowy medal w rzucie piłeczką palantową

Oliwia – złoty medal w pchnięciu kulą.

Nasi zawodnicy: Ola, Szymon, Wojtek i Natalia zajęli w sztafecie 4x100m trzecie miejsce, natomiast Kasia, Anastazja, Paulina i Oliwia zdobyły złote medale w biegu 4x100m.

Rewelacyjny występ naszych uczniów został nagrodzony medalami, nowo zawartymi przyjaźniami oraz pysznym jedzeniem. Wszystkim gratulujemy doskonałych wyników.